Далеко не всі користувачі в разі поломки готові віддати несправний апарат в сервісний центр або скористатися послугами фахівців, яки проводять ремонт комп’ютерів на дому. Багато хто намагається (з тим чи іншим ступенем успіху) розібратися в поломці і усунути її без втручання сторонніх.

Якщо ви зважилися зробити ремонт комп’ютера своїми руками, вам необхідно знати основні принципи його роботи. До речі, в цьому вам може допомогти чудова книга Скотта Мюллера «Модернізація і ремонт ПК». У ній доступним і простою мовою описані такі теми як: історія появи та розвитку комп’ютерів, еволюція і пристрій процесорів,принципи функціонування материнських плат, жорстких дисків і ін. устаткування, складання комп’ютера і його модернізація.

Ремонт комп’ютера починається з діагностики

Для успішного ремонту комп’ютера бажано добре знати матчастину. У цьому вам допоможе вищеописана книга. Володіння навичками побудови та практикою ремонту хоча б якоїсь електронної техніки теж знадобляться. І нарешті, найголовніше: потрібно мати голову на плечах і бажано не порожню. Ремонтуючи комп’ютер вам доведеться аналізувати, порівнювати, робити висновки, думати … Якщо ви до цього не схильні або ж вважаєте себе природженим гуманітарієм — краще не пробувати.

Вважаю за необхідне підкреслити, що ремонт комп’ютерів — прерогатива інженерів. Щоб уникнути подальшої псування устаткування або втрати даних діагностику і ремонт ПК слід довіряти тільки ІТ-фахівцям, досвідченим системним адміністраторам.

Ремонт комп’ютера необхідно починати з діагностики. Грамотна діагностика — вже наполовину вирішена проблема! Для діагностики несправного комп’ютера вам знадобляться такі утиліти як Memtest (тест пам’яті), ViktoriaHDD (тест жорсткого диска), AIDA64 (загальна інформація про систему, стрес-тести, температура компонентів).

Отже, підіб’ємо підсумки. Щоб навчитися ремонтувати комп’ютери, спочатку потрібно стати просунутим користувачем ПК. Потім ознайомитися, як влаштовано і як працює комп’ютерне залізо. Після цього можна приступати до практики. Щоб освоїти компонентний ремонт, треба вивчити електроніку, навчитися користуватися вимірювальними приладами та іншим допоміжним обладнанням.

Обсяг знань, які потрібно засвоїти, досить великий. Але це, як і в будь-який інший професії! Вибирати професію ремонтника чи йти будь-яку іншу — вирішувати вам. Якщо захочете стати ремонтником комп’ютерів — в добру дорогу!

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Войти с помощью: 
Please enter your comment!
Please enter your name here