Домой Новости звезд Фізичні та політичні настінні карти: Україна та світ — обладнання кабінету географії

Фізичні та політичні настінні карти: Україна та світ — обладнання кабінету географії

56
0

Карти для кабінету географії: що пропонує НУШ

Справжній виклик для сучасного вчителя географії — зацікавити школярів своїм предметом, зробити його актуальним і корисним для формування в дітей практичних навичок. В цьому допоможе застосування нових методів навчання та обладнання кабінету сучасними навчальними засобами.

Для того, щоб якомога повніше пояснити новий матеріал і донести до учнів не лише головну думку при вивченні кожної нової теми, а й поглиблено дослідити всі її особливості, вчителю знадобиться багато демонстраційного обладнання й наочних засобів. Це можуть бути як класичні карти, атласи й розбірні моделі, так і поєднання сучасних інтерактивних технологій зі спеціалізованим програмним забезпеченням. Адже мультимедійні дошки, сенсорно чутливі поверхні й величезні бази фото- й відеоматеріалів з можливість доступу з будь-якого куточку світу відкривають перед вчителем і учнями практично безмежні можливості для навчання.

Але які б нові технології не виникли, яке б інноваційне обладнання не закупила школа, та обов’язковим елементом обладнання кабінету географії незмінно залишається один — велика настінна географічна карта яка є незмінним атрибутом кожного географічного кабінету.

Фізична карта світу як частина обладнання кабінету географії

Чи не найважливішу роль в оснащенні кабінету географії відіграють фізична та політична карти світу: саме на цих демонстраційних матеріалах ґрунтується вивчення багатьох провідних тем. Але лише їх недостатньо. Для сучасних закладів освіти, що проводять навчання за принципами НУШ, є багато пропозицій різноманітних навчальних карт різних розмірів і форматів (приклад — за посиланням). Але не варто скуповувати все, що пропонує ринок. Набагато важливіше виявити потреби у кожному навчальному закладі та для кожного конкретного вчителя географії та доповнити вже наявне навчальне обладнання найоптимальнішим чином: не забуваючи ні про належну якість, ні про помірну ціну.

Види навчальних карт

До переліку наочних посібників, за допомогою яких учні досліджують Україну та світ, материки та океани, особливості населення та природні умови, входять ще й атласи, плакати, глобуси, ілюстрації в підручниках тощо. Але найголовнішим демонстраційним засобом була й залишається велика настінна карта.

Всі карти умовно ділять на дві величезні групи: загального призначення (фізичні) та тематичні. Крім того, якщо говорити про шкільну програму з географії, то доцільним буде також поділ на категорії: карти світу й карти України.

Які карти потрібно купити для уроків географії

Згідно з актуальним на сьогодні наказом Міністерства освіти та науки України, для обладнання кабінету географії знадобляться наступні навчальні засоби:

  1. Політична й фізична карта світу та півкуль.
  2. Карта океанів.
  3. Карти будови земної кори, видобутку корисних копалин, ґрунтів.
  4. Кліматична карта світу.
  5. Карта географічних поясів, природних зон, тварин тощо.
  6. Карта годинних поясів.
  7. Фізична карта Євразії та політична карта Євразії (для кращої деталізації можна придбати окремо: фізичну карту Європи, економічну карту Європи, фізичну карту Азії та політичну карту Азії).
  8. Фізична карта Південної Америки, політична карта Південної Америки, а також фізична й політична карти Північної Америки.
  9. Фізична карта Африки, економічна карта Африки та політична карта Африки.
  10. Карти Австралії й Океанії.

Крім того, не зайвим буде придбати плакат або карту географічних відкриттів і зоряного неба (карта чи глобус) й засоби для демонстрації екологічної ситуації в сучасному світі.

Географія України: перелік навчальних карт

Оскільки значну частину навчальної програми займає вивчення України й територіальних, кліматичних, політичних, соціальних, господарських та інших чинників, що впливають на її історичний розвиток та актуальну роль у світовому господарстві, МОН рекомендує також купити: фізичну карту України, політико-адміністративну, карти ґрунтів, клімату, природно-заповідного фонду, населення. Для шкіл, а особливо тих, що спеціалізуються на вивченні географії та економіки, важливою також є наявність карт і атласів, що демонструють економічний розвиток, особливості транспортної системи та розвитку господарства країни окремо по кожній галузі.

Це вичерпний перелік усіх географічних карт, які допоможуть учням не лише познайомитися з основами географічної науки, а й навчитися ефективно застосовувати набуті знання та навички в подальшому житті.

Географічні карти: як оновити шкільний кабінет

На жаль, далеко не кожен заклад освіти на сьогодні демонструє такий рівень оснащення кабінету географії. Часто, навіть закуповуючи сучасне обладнання, моделі та мультимедійні комплекси, школа не оновлює наявний комплект географічних карт. Але класичне обладнання — не означає застаріле (морально чи й фізично): тому неактуальні, зношені та потріпані карти потрібно вчасно замінювати. І, звісно ж, обирати на заміну лише якісне шкільне обладнання, яке прослужить вчителеві довгі роки, витримавши навіть не завжди обережне поводження школярів.

Якщо вас цікавить оновлення кабінету географії чи його оснащення під ключ, звертайтеся до одного з провідних постачальників комплексних рішень для української освіти — компанії B-Pro. В інтернет-магазині чи за телефоном відділу продажу (044) 353-33-77 ви зможете отримати розгорнуту консультацію та замовити все для кабінету згідно з актуальним переліком оснащення від МОН й актуальними потребами вашої школи.

 

ОСТАВЬТЕ ОТВЕТ

Пожалуйста, введите ваш комментарий!
пожалуйста, введите ваше имя здесь